grudzień 05, 2021

XXI Edycja Powiatowego Konkursu Literackiego "Podbabiogórskie Opowieści"

To już dwudziesta pierwsza edycja wyjątkowego konkursu odkrywającego literackie talenty naszego regionu. Wydarzenie ma na celu doskonalenie twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pielęgnowanie lokalnych tradycji i historii.

W roku Stanisława Lema, pisarza w wyjątkowy sposób łączącego wiedzę z wyobraźnią, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym prócz fantazji przyda się również odrobina wiedzy. Tematem przewodnim konkursu jest HISTORIA ALTERNATYWNA. Jak wyglądałby nasz świat, gdyby II wojna światowa zakończyła się inaczej? Zbyt przerażające? Na szczęście historia to nie tylko wojny, ale też odkrycia i wynalazki. Wyobraźmy sobie, że Krzysztof Kolumb nie odkrył Ameryki, bo ubiegli go amerykańscy Indianie, odkrywając Europę. Pamiętajcie, że jedna zmiana niesie za sobą kolejne. Czy gdyby nie wynaleziono koła, mógłby powstać samochód? Czy guziki byłyby wówczas
kwadratowe? A może inspiracją będzie jakieś wydarzenie z historii naszego regionu? Warto przyjrzeć się jej uważnie. Pozornie błahe sprawy miewają wpływ na losy całego świata. Wybór formy dowolny – może to być opowiadanie, wiersz, czy nawet komiks. Pamiętać jednak trzeba, że akcja musi rozgrywać się na terenie powiatu suskiego.

Konkurs ma charakter otwarty. Prace konkursowe będą oceniane w następujących 4 kategoriach: uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV, uczniowie szkół podstawowych klasy VII - VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli.

Przy ocenie prac brane będą pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, nawiązanie do lokalnej historii, tradycji i kultury, inwencja twórcza, sprawność warsztatowa autora, oryginalność‡ pracy, a prace będące plagiatem wcześniej wydanych publikacji zostaną zdyskwalifikowane.

Prace konkursowe wraz ze zgłoszeniem należy przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dostarczyć pocztą lub osobiście do siedziby Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego; ul. Mickiewicza 27, 34-200 Sucha Beskidzka, tel. (033) 812 08 33, najpóźniej do dnia 20 grudnia 2021r.

O terminie rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników Organizator poinformuje laureatów osobiście  i za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Planowany termin gali finałowej II połowa stycznia 2022r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)