lipiec 01, 2022

Budzów: Czy stanie wieża widokowa?

Kilka tygodni temu na Facebooku pojawiła się informacja na temat wieży widokowej w Gminie Budzów. Rozmawialiśmy z pomysłodawcami, którzy udzielili nam szerszej informacji. Wiemy, że pomysł pojawił się już dawno, ale teraz postanowiono sprawdzić możliwość jego realizacji.

W Małopolsce istnieje kilkanaście takich wież, głównie w Gorcach i w Beskidzie Wyspowym. Pomysłodawcy liczą na rozważenie takiej turystycznej inwestycji przez gminę.

Spotkanie z wójtem gminy, którego słuchy o pomyśle oczywiście dotarły wcześniej, miało miejsce tydzień temu. W najbliższym czasie sprawdzone zostaną możliwości realizacji:

- lokalizacja (własność działek itp.)

- przybliżony koszt realizacji

- możliwości pozyskania środków z funduszy rządowych, pozarządowych i unijny

Przypominamy że Wieża widokowa w gminie Budzów to na razie pomysł, który zostanie poddany ocenie, nie ma jeszcze żadnego projektu czy poczynionych kroków w kierunku jego realizacji. Z platformy widoczne byłyby:

- Pasmo Babiej Góry

- szczyty Tatr

- Beskid Mały z Leskowcem

- Beskid Śląski z Klimczokiem i Skrzycznym

- szczyty Gorców

- widok na Lanckoronę i Kalwarię Zebrzydowską

- Kraków

Jak podkreślają pomysłodawcy: „droga jeszcze długa, ale najważniejsze by mieć cel w zasięgu wzroku. Dziękujemy za wasze zainteresowanie”

Zachęcamy do polubienia strony i dodania jej do OBSERWOWANYCH, w ten sposób będziecie na bieżąco z informacjami dotyczącymi przedsięwzięcia. Można też zeskanować poniższy kod QR.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)