grudzień 04, 2022

Debata społeczna w Lachowicach

Fot. KWP w Krakowie Fot. KWP w Krakowie

Wczoraj, w budynku OSP Lachowice odbyła się debata społeczna, w trakcie której mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z policjantami na temat ich bezpieczeństwa oraz problemów, z jakimi spotykają się w najbliższym środowisku.

W spotkaniu z przedstawicielami Policji, których reprezentował podinsp. Marcin Kaczmarek I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Piotr Lenart byli obecni mieszkańcy wraz z Sołtysem Grzegorzem Krawczykiem, a także radni z Gminy Stryszawa. Po wystąpieniach przedstawicieli Policji gdzie m.in. przypomniano o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej Moja Komenda, rozpoczęła się dyskusja.

Mieszkańcy podzielili się z policjantami spostrzeżeniami na temat czynników, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa oraz wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, jak również zaangażowania innych podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Poruszane podczas debaty kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, a następnie omówione podczas debaty ewaluacyjnej, która zostanie zorganizowana w połowie 2023 roku. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 24 listopad 2022 14:32