Szkoła Podstawowa w Wieprzcu zostanie zlikwidowana? Wkrótce zapadnie decyzja

By styczeń 07, 2021 1611
Zdjęcie: FB Szkoła Podstawowa Wieprzec Zdjęcie: FB Szkoła Podstawowa Wieprzec

Nad Szkołą Podstawową w Wieprzcu po raz kolejny zebrały się czarne chmury. W piątek, 15-go stycznia 2021 odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Makowie Podhalańskim. Jednym z punktów obrad ma być zamiar likwidacji placówki oświatowej w tej miejscowości. Rodzice już zapowiadają obronę szkoły.

Sprawa likwidacji szkoły podstawowej w Wieprzcu ciągnie się już od kilkunastu lat. Ostatnim razem w lutym 2017 roku Radni Makowa Podhalańskiego przegłosowali uchwałę o  przekształceniu sześcioklasowej szkoły podstawowej w trzyklasową. Roczniki IV – VI miały być dowożone do placówki w Żarnówce. Ostatecznie, decyzją Małopolskiej Kurator Oświaty, do przekształcenia szkoły nie doszło. Sprawa szkoły w Wieprzcu powróciła po niemal czterech latach.

W dalszym ciągu likwidacji lub przekształceniu szkoły podstawowej w Wieprzcu sprzeciwiają się rodzice dzieci uczęszczających do niej oraz mieszkańcy Wieprzca, podkreślając jak ważną rolę w ich małej społeczności pełni placówka. Podobnie jak cztery lata temu, również teraz będą walczyć  ocalenie szkoły podstawowej. Na pewno będziemy bronić naszej szkoły do końca. Dzieci są naszym największym dobrem a szkoła sercem naszej wioski – Podkreśla Ewa Ocieczek z Rady Rodziców. Obecnie Szkoła Podstawowa w Wieprzcu posiada oddział przedszkolny oraz siedem klas (nie utworzono klasy V), do których uczęszcza około 40 osób.

Jaki będzie dalszy los szkoły? Do tej sprawy będziemy wracać.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 08 styczeń 2021 07:41