Biznes

W ostatnim czasie Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński spotkał się z z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. W wyniku spotkania region otrzyma 2,75 mln zł ze środków rezerwy subwencji ogólnej na budowę dwóch mostów, z czego jeden znajduje się na terenie powiatu suskiego. 

Miasto Jordanów opublikowało zapytanie ofertowe na wykonanie pochylni dla osób ze szczególnymi potrzebami przy budynku NZOZ „Przychodnia w Jordanowie”.

W gminie Jordanów w miejscowości Toporzysko pojawiły się nowe nawierzchnie asfaltowe. 

W piątek  13 maja 2022 r., w obecności starosty Józefa Bałosa, wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka, dyrektora szkoły Sławomira Kudzi oraz przedstawicieli wykonawcy, dokonano odbioru kolejnej inwestycji, mającej na celu modernizację infrastruktury sportowej placówek oświatowych prowadzonych przez powiat suski.

Gmina Maków Podhalański ogłosiła zamówienie na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Kojszówce. 

W związku z wprowadzonymi zmianami w ustawie o transporcie drogowym Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej poinformował:

Mieszkańcy Osielca doczekali się nowych nawierzchni asfaltowych na osiedlach. Z pewnością te inwestycje poprawią komfort i jakość dojazdów do mieszkań. 

Ponad 24 mln złotych środków z budżetu Województwa Małopolskiego trafi do 161 małopolskich gmin. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W środę 11 maja 2022 r., w obecności starosty Józefa Bałosa i wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka, dokonano odbioru kolejnej inwestycji, mającej na celu modernizację infrastruktury lokalowej placówek oświatowych prowadzonych przez powiat suski.