grudzień 04, 2022

Sucha Beskidzka: Przebudowano przyzamkowe parkingi

Fot. UM Sucha Beskidzka Fot. UM Sucha Beskidzka

Dobiegły końca prace związane z modernizacją dwóch parkingów przy suskim zamku. Dzięki przeprowadzonemu przez samorząd miasta przedsięwzięciu do dyspozycji kierowców oddano 80 oznakowanych stanowisk postojowych.

60 stanowisk wytyczono i wyłożono kostką brukową wzdłuż ulicy Zamkowej. Znajdują się one po dwóch stronach poprowadzonej przez teren parkingu swego rodzaju drogi wewnętrznej, która również wykonana jest z kostki, ale odróżnia się od miejsc postojowych kolorystycznie. Przypominamy, że po przebudowie zmieniona została organizacja ruchu. Teraz na parking można wjeżdżać zarówno od strony zamku, jak i nieczynnego dotychczas wjazdu od strony siedziby Nadleśnictwa Sucha.

Co najbardziej istotne, zarówno na zmodernizowaną część placu oraz tę, która zachowała naturalną nawierzchnię obowiązuje zakaz wjazdu samochodami ciężarowymi. Parking dedykowany jest bowiem wyłącznie dla samochodów osobowych oraz autokarów.

W ramach tego samego przedsięwzięcia przebudowie poddano również wewnętrzny parking (obok restauracji Kasper Suski), na którym wyznaczono około 20 stanowisk. Wykonano również kanalizację deszczową, studnie ściekowe i rewizyjne. W trosce o środowisko naturalne oraz walory estetyczne na terenie parkingu zasadzono liczne krzewy oraz 27 drzew.

Umowę na modernizację parkingu Burmistrz Miasta zawarł z Firmą Usługowo-Handlową Raf Kop BIS Monika Zielonka z Grzechyni. Wartość zadania to blisko 1,1 mln zł. Środki na realizację przedsięwzięcia Miasto pozyskało w ubiegłym roku z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 03 listopad 2022 12:47