lipiec 01, 2022
Redakcja

Redakcja

 - Przeprowadzane przez samorząd remonty i modernizacje obiektów użyteczności publicznej oraz infrastruktury miejskiej mają na celu utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie technicznym, a także poprawę ich estetyki. Bulwersuje, że nadal nie wszyscy potrafią uszanować wspólne dobro, co jest skandaliczne i będzie piętnowane – mówi Urząd Miasta Sucha Beskidzka.

Najważniejszym punktem XLI sesji Rady Powiatu Suskiego VI kadencji, która odbyła się wczoraj, było głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Suskiego za 2021 rok.

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka oraz Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej we współpracy z Strażą Pożarną, Wojskiem Polskim, Strażą Graniczną, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz Nadleśnictwem Sucha Beskidzka zapraszają na pokaz sprzętu ratowniczego wykorzystywanego przez służby mundurowe, połączony z działaniami w obrębie przeciwdziałania uzależnieniom oraz przemocy w rodzinie pn. "Bezpieczne Wakacje".

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami z gradem. Nadal obowiązuje ostrzeżenie przed upałami.

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. W tym roku odbył się pod hasłem "Oddawanie krwi to akt solidarności. Dołącz i ratuj życie". Hasło zostało ustanowione aby zwrócić uwagę na rolę, jaką dobrowolne oddawanie krwi odgrywa w ratowaniu życia i wzmacnianiu solidarności w społecznościach. Jest to okazja do przypomnienia o dawcach tego cennego leku.

W ostatnim czasie na Babiej Górze pojawiły się fladry.

Gmina Jordanów otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Urząd Miasta Jordanowa informuje, że w dniu 27 czerwca zakończył się nabór wniosków w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęły 3 projekty.

W dniu 19 czerwca 2022 r. Stowarzyszenie  „Tradycja i Natura” obchodziło Jubileusz 20-lecia swojej działalności, w którym wzięło udział ponad 80 osób.

Sołtys Lachowic Grzegorz Krawczyk serdecznie zaprasza mieszkańców Lachowic i nie tylko do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.).