grudzień 04, 2022

Oni odeszli od nas w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Społecznicy, samorządowcy, działacze.  W ciągu ostatnich dwunastu miesiącach odeszło wiele osób związanych z naszym regionem. Dzisiaj przypominamy sylwetki tych, których już nie ma z nami.

Początkiem listopada ubiegłego roku zmarła 2,5-letnia Milenka z Łętowni, która walczyła z ostrą białaczkę szpikową.

15 grudnia 2021 roku odszedł od nas ks. Stanisław Maślanka. Pełnił posługę proboszcza w parafii w Stryszawie Górnej, a później  proboszcza w parafii w Jachówce.

Dwa dni póżniej, w wieku 44 lat zmarł Krzysztof Kubieniec, wieloletni zawodnik lubu WKS Tempo Białka.

Początkiem stycznia 2022 roku pożegnaliśmy w wieku 47 lat Renatę Chudzik. Była ona Kierownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej oraz wieloletnim pracownikiem.

22 lutego, w wieku 66 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jan Siwiec, który przez wiele lat pełnił funkcję radnego Rady Miasta w Suchej Beskidzkiej.

27 kwietnia, na wieczną służbę odszedł w wieku 81 lat druh Tadeusz Stec. W latach 70-tych był prezesem jednostki OSP Juszczyn i członkiem zarządu OSP Juszczyn.

Tego samego dnia zmarł śp. Ks. Kanonik Czesław Pacyga, pochodzący ze Skawicy kapłan emeryt Archidiecezji Wrocławskiej, zamieszkujący w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Początkiem maja Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poinformował o śmierci doktora Henryka Wardasa - wieloletniego zastępcy ordynatora oddziału urazowo – ortopedycznego szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Niedługo później Zarząd Gminny ZOSP RP Maków Podhalański poinformował, że w wieku 51 lat zmarł Bogusław Działowy, wieloletni wiceprezes OSP Maków Dolny.

W połowie maja odeszła od nas Zofia Wągiel. Była ona długoletnią kierowniczką Urzędu Stanu Cywilnego w Stryszawie, a także radną powiatu suskiego w latach 1998-2002 i 2010-2014 oraz członkiem zarządu powiatu w latach 1998-2002 i 2011-2014.

17 maja, wieku 89 lat zmarła Anna Koziana. Była uznaną hafciarką wykonującą haft makowski.

24 maja 2022 roku na Wieczną Wartę odszedł oddany strażak OSP Juszczyn Polana, wieloletni członek  zarządu Druh Robert Bisaga.

Końcem maja Zespół Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie poinformował o śmierci mgr. Inż. Bogusza Woźniaka, emerytowanego dyrektora Technikum Rachunkowości Rolnej, Technikum Rolniczego oraz Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół.

Początkiem czerwca odszedł Druh Stanisław Majchrzak. Był jednym z założycieli jednostki, oraz długoletnim członkiem zarządu OSP Kojszówka.

8 września po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł w wieku 63 lat Marek Chorąży, który od 2010 roku zasiadał w Radzie Gminy Stryszawa z okręgu Pewelka i Hucisko.

W połowie września, po ciężkiej chorobie, w wieku zmarł Kazimierz Walus. Był długoletnim sekretarzem i członkiem Zarządu  Podokręgu Wadowice, który całe swoje życie poświęcił działalności związku piłki nożnej Bielsko – Białej i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie oraz Podokręgu Wadowice.

Końcem września odszedł na Wieczną Wartę Franciszek Kowalówka – działacz harcerski i wieloletni komendant suskiego hufca ZHP.

31 października odszedł do domu Ojca ks. Kanonik Jan Gawęda. Był emerytowanym proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stryszawie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 01 listopad 2022 09:01