marzec 21, 2023

„Daleko od Babiej Góry” - najnowsza książka Ireny Małysy

Dobre wieści dla wszystkich fanów policjantki Baśki Zajdy. 26 kwietnia, w księgarniach w całej Polsce ukaże się książka „Daleko od Babiej Góry”. Jest to trzecia powieść mieszkanki Makowa Podhalańskiego Ireny Małysy.

W 2021 roku, drukiem wydawnictwa MOVA ukazała się powieść kryminalna „W cieniu Babiej Góry”. Książka okazała się bestsellerem, zbierając sporo pozytywnych ocen i recenzji. Rok temu czytelnicy mogli sięgnąć po kolejną książkę: „Więcej niż jedno życie”. Za niewiele ponad dwa miesiące pojawi się trzecia powieść z Baśką Zajdą w roli głównej.

Policjantka z Zawoi przyjeżdża do Mysłowic, na pogrzeb ciotki Ewy. Kiedyś jako mała dziewczynka co roku odwiedzała Śląsk, by spędzić tu wakacje. Przy niewielkiej Zawoi Mysłowice wydawały się jej ogromnym miastem, pełnym tajemnic. Ciężka praca górników wzbudzała jej szacunek, a kopalnia wywoływała strach i respekt.

Baśka, namawiana przez swoją matkę, zamierza poświęcić urlop na wyremontowanie mieszkania po ciotce. Ma nadzieję, że zmiana otoczenia pomoże jej zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z Krakowa. Korzystając z okazji, Baśka pragnie zacieśnić więź z rodziną ze Śląska. Odnawia również znajomość z koleżanką z dawnych lat, Alą.

Wkrótce okazuje się, że z pozoru spokojne Mysłowice też mają swoje mroczne sekrety. Kilka miesięcy temu wydarzyła się tu tragedia. Ktoś zabił córkę Wieczorków, a zabójca do dziś nie został schwytany. Chociaż Baśka obiecywała sobie, że na urlopie nie da się wciągnąć w żadne śledztwo, to kiedy córka Ali znika, policjantka nie jest w stanie siedzieć bezczynnie i bez reszty angażuje się w poszukiwania nastolatki.

Czy policjantce spod Babiej Góry uda się odnaleźć dziewczynę? Jakie tajemnice skrywają się w cieniu starej kopalni? I co łączy emigracyjną historię Mysłowic z morderstwami nastolatek?

- Nowa powieść Ireny Małysy to przepełniona tajemnicą opowieść – o mieście, jego zagmatwanej historii, o ludziach i o tym, do czego są zdolni. Kolejna odsłona losów policjantki spod Babiej Góry wciąga i angażuje czytelnika od pierwszych stron. Sekrety z przeszłości, pełnokrwiści bohaterowie oraz wartka akcja to tylko niektóre z atutów „Daleko od Babiej Góry” – powieści, która zadowoli nawet najbardziej wymagających czytelników - informuje wydawnictwo.

Książka pojawi się w księgarniach 26 kwietnia 2023 roku. Po raz kolejny książka Ireny Małysy ukazała się nakładem wydawnictwa MOVA.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 16 luty 2023 22:49