październik 02, 2022

Sport

Do zawodów było zgłoszonych przeszło 100 uczniów ze szkół z całego powiatu, a ostatecznie wystartowało w nich 80.  Za nami pierwsze w tym roku szkolnym finały powiatowe i tym samym mamy za sobą otwarcie sportowego roku szkolnego 2022/2023.

Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają na Turniej Makowa Podhalańskiego w Ping Ponga.

Już za dwa miesiące (13 listopada br.) odbędzie VIII Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach

Stowarzyszenie LGD „Podbabiogórze” serdecznie zaprasza na Podbabiogórskie warsztaty nauki pływania, które odbędą się w dniach od 24.09.2022 r. do 29.10.2022 r. w Krytej Pływalni w Naprawie.

W niedzielne przedpołudnie w Suchej Beskidzkiej odbyła się pierwsza edycja biegu ulicznego Suska Piątka. Nad zorganizowanym przez Suski Klub Lekkoatletyczny wydarzeniem, w którym wzięło udział 150 zawodników, patronat objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.

Klub Seido Karate Sucha Beskidzka prowadzi nabór na zajęcia dla osób od 6 roku życia.

W ramach zakończenia programu "Wesołe Wakacje" odbędą się zawody w jeździe na hulajnodze. W programie także pokaz umiejętności Makowskich Skaterów. Impreza przygotowana została z myślą o przedszkolakach, uczniach Szkół Podstawowych i Szkół Średnich, głównie z terenu powiatu suskiego.

Do historii przeszła III edycja Biegu za Zaporę Świnna Poręba. W zawodach wystartowało 150 zawodników. Ścigali się na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Trasa biegu wiodła przez malownicze tereny w sąsiedztwie Jeziora Mucharskiego. Nie zabrakło podbiegów i zbiegów, które urozmaicają wyścig, ale też są dodatkowym utrudnieniem dla zawodników.

Suski Klub Lekkoatletyczny wraz z Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zawodach biegowych, które odbędą się w niedzielę, 4 września na Stadionie Miejskim w Suchej Beskidzkiej. Wydarzenie towarzyszyć będzie rozgrywanemu tego dnia na terenie naszego miasta biegowi ulicznemu Suska Piątka.