Sport

W dniu 27 kwietnia 2022 r., w Suchej Beskidzkiej, odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Jordanów.

Bo człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim… W Suchej Beskidzkiej hołd zmarłemu olimpijczykowi Edwardowi Szklarczykowi oddaje się poprzez organizację z inicjatywy Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta memoriałowego Mityngu Lekkoatletycznego „I Ty możesz zostać mistrzem”. W niedzielę, 15 maja, odbyła się jego szósta edycja, w której wzięło udział 164 zawodników.

2 czerwca br. odbędzie się XIX Powiatowy Rajd Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. 

Mieszkańcy miasta oraz turyści, którzy w sobotę i niedzielę (7-8 maja) odwiedzili zespół zamkowo-parkowy lub wybrali się na spacer na górę Jasień mieli okazję zobaczyć przebiegające obok nich osoby, trzymające w rękach mapę i kompas. Przez dwa dni w Suchej Beskidzkiej trwały bowiem mistrzostwa Małopolski w indywidualnym i sztafetowym biegu na orientację, nad którymi patronat honorowy sprawował Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt. Wystartowało w nich około 160 zawodniczek i zawodników.

 

Oddział PTTK w Suchej Beskidzkiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim organizują  XXVIII Rajd Górski "Koskowa Góra 2022"

Bo człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim… W Suchej Beskidzkiej hołd zmarłemu olimpijczykowi Edwardowi Szklarczykowi oddaje się poprzez organizację z inicjatywy Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta memoriałowego Mityngu Lekkoatletycznego „I Ty możesz zostać mistrzem”. W niedzielę, 15 maja odbędzie się jego szósta edycja.

W najbliższą sobotę Tempo Białka zmierzy się z KS Clepardia Kraków. 

W Prudniku odbyła się I Runda Pucharu Polski Seniorów oraz I Runda Drużynowych Mistrzostw Polski w Ekstraklasie Kobiet i Mężczyzn i I Liga.

Blisko 70 zawodniczek i zawodników z sześciu małopolskich i śląskich klubów łuczniczych wzięło udział w zorganizowanych przez ŁTS Zamek Suski Sucha Beskidzka przez wsparciu samorządu Miasta zawodach Szkolnej Ligi Robin Hooda „Zamek Suski 2022”. Poniedziałkowy turniej był jednym z wydarzeń Suskiej Majówki.