luty 01, 2023

Sport

Klub KS Dąb Sidzina zaprasza wszystkich chętnych do rozpoczęcia lub kontynuowania piłkarskiej przygody.

Od zawodów pływackich rozpoczął się 2023 rok. Otwarcie było z przytupem, bo podczas wtorkowego przedpołudnia odbyła się rywalizacja w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady.

Piętnaście lat czekali kibice i zawodnicy rajdów samochodowych na powrót najważniejszego cyklu na tereny województwa małopolskiego. Do kalendarza RSMP dołączył Valvoline Rajd Małopolski, którego trzecia edycja rozegrana zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 roku!

Po pięciu latach przerwy tytuł szkolnego mistrza powiatu suskiego szkół średnich wrócił do Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej.

W ten weekend W Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów. Wystartowali w nich młodzi pływacy „Jasienia” osiągając już pierwsze sukcesy.

Poświęcenie, determinacja oraz duże umiejętności techniczne pozwalają koszykarzom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej uzyskiwać bardzo dobre rezultaty. Wczoraj prowadzona przez Piotra Staszaka drużyna sięgnęła po brązowy medal mistrzostw województwa w odmianie 3x3.

W miniony piątek i sobotę na pływalni w Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa. Piątka pływaków klubu UKS Jasień wzięła udział w rywalizacji wojewódzkiej, wywalczając wicemistrzostwa województwa.

Na ten moment czeka wielu kibiców. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski mają szansę wrócić na tereny województwa małopolskiego. Wszystko za sprawą Valvoline Rajdu Małopolski, którego trzecia edycja została zgłoszona do kalendarza RSMP 2023. Zawody z bazą w Makowie Podhalańskim zebrały wiele pozytywnych opinii, w tym najważniejszą — obserwatora Polskiego Związku Motorowego — i zgłosiły swoją chęć do organizacji rajdu najwyższej rangi.

W długi, listopady weekend odbyły się Ogólnopolskie Zawody Młodych Talentów w Skokach na Ścieżce, Trampolinie oraz Podwójnej Mini Trampolinie oraz Beskid Cup.