grudzień 04, 2022

Sucha Beskidzka: Zawody w jeździe szybkiej na lodzie

Zdjęcie: UM Sucha Beskidzka Zdjęcie: UM Sucha Beskidzka

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) na sztucznym lodowisku Biały Orlik przy ul. płk. Semika odbędzie się kolejna edycja zawodów w jeździe szybkiej na lodzie, których organizatorem jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” w Suchej Beskidzkiej.

Impreza ma na celu upowszechnienie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych umiejętności jazdy na łyżwach, kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego trybu życia oraz popularyzację jazdy na łyżwach jako dyscypliny sportowej. Zapisy przyjmowane są w dniu zawodów o godzinie 9.30.

Zmagania odbywać się będą w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do 6 lat, 7-10 lat, 11-15 lat, 16-35 lat oraz powyżej 35 lat. W każdej kategorii wiekowej do pokonania będą trzy okrążenia lodowiska. Jednocześnie na tafli rywalizować będzie dwóch łyżwiarzy, którzy wystartują po przeciwnych stronach lodowiska.

Zawody odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Obowiązują kaski ochronne (możliwość wypożyczenia na miejscu). Małoletni uczestnicy mogą startować za zgodą dorosłych opiekunów, którzy mają obowiązek sprawować opiekę nad pociechami w trakcie trwania imprezy.

Źródło: UM Sucha Beskidzka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)