W niedawnym ogłoszeniu, Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego ogłosiło konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, w którym znalazła się nominacja dla „Rewitalizacji neogotyckiej oranżerii” w Sucha Beskidzkiej. To przedsięwzięcie ma na celu ochronę i poprawę estetyki historycznych budowli. Mieszkańcy są zachęcani do oddawania głosów na ten projekt, który trwa do 16 maja 2025 roku.
Rewitalizacja oranżerii jest jednym z wielu projektów, które mają na celu odnowienie zabytkowych obiektów oraz promowanie dobrych praktyk w budownictwie. Konkurs, organizowany od 29 lat, ma na celu wyróżnienie budowli o wyjątkowych walorach użytkowych i estetycznych, a także zachęcenie do ochrony dziedzictwa narodowego. Nagrody przyznawane są w różnych kategoriach, obejmujących m.in. budownictwo mieszkaniowe, obiekty użyteczności publicznej czy inwestycje związane z ochroną środowiska.
Warto podkreślić, że oranżeria w Sucha Beskidzkiej, po odbudowie i renowacji, stała się istotnym punktem turystycznym regionu. Obiekt oferuje nie tylko piękną architekturę i dziesiątki egzotycznych roślin, ale również nowoczesne atrakcje, takie jak kawiarnia i kręgielnia, co przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Głosowanie na projekt możliwe jest jedynie raz dziennie z jednego adresu e-mail, a dodatkowe kroki potwierdzające są wymagane dla zaliczenia głosu.
- Kategorie konkursowe obejmują różnorodne sektory budownictwa.
- Oranżeria oferuje mieszkańcom oraz turystom nowe doświadczenia w urokliwym otoczeniu.
- Głosowanie pot trwa do 16 maja 2025 roku.
Źródło: Urząd Miasta Sucha Beskidzka
Oceń: Nominacja rewitalizacji oranżerii do ogólnopolskiej nagrody budowlanej
Zobacz Także