grudzień 05, 2021

Wieża widokowa na Mosornym Groniu już stoi

Zdjęcie: Dzięki uprzejmości FB NieDoZajechania Zdjęcie: Dzięki uprzejmości FB NieDoZajechania

Zakończyły się prace przy budowie wieży widokowej na szczycie Mosornego Gronia. Konstrukcja ma ponad 24 metry wysokości.

Przypomnijmy, od kilku lat władze gminy Zawoja planowały postawienie na Mosornym Groniu wieży widokowej, z której będzie można podziwiać m.in. pasmo Babiej Góry. Na początku 2021 roku została podpisana umowa z wykonawcą.

Pierwotnie obiekt miał posiadać zjeżdżalnię, lecz ze względu na ogromne koszty przedsięwzięcia, zrezygnowano z tego pomysłu, lecz władze nie wykluczają dobudowania jej w przyszłości.

Wieża na Mosornym Groniu ma stalową konstrukcję z drewnianymi elementami. Platforma widokowa znajduje się na poziomie 18 metrów nad powierzchnią ziemi – sam obiekt ma 24,5 metra wysokości. Na razie nie wiadomo, kiedy pierwsi turyści będą mogli wejść na górę.

Inwestycja powstała w ramach projektu nr PLSK.01.01.00-SK-0169/17 pt. Wspólna ochrona kultury dudziarskiej i pasterskiej w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. 

Dodajmy, że w przyszłym roku wieżę widokową planują postawić władze Jordanowa. Miałaby się znajdować na górze Hajdówka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)