grudzień 05, 2021

"Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”

Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zapraszają mieszkańców miasta Sucha Beskidzka do udziału w debacie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ” – wystarczy przyjść 30 listopada br. o godzinie 17:00 do Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej, ul. Mickiewicza 27.

30 listopada br. o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej ul. Mickiewicza 27,  Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zapraszają wszystkich mieszkańców miasta Sucha Beskidzka na debatę społeczną „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematyka będzie dotyczyła m.in.:

  • spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecania miejsc publicznych, a w szczególności na terenie miasta Sucha Beskidzka na os. Beskidzkim w rejonie bloku nr 6;
  • Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzia, z którego korzysta coraz więcej mieszkańców naszego powiatu. To na podstawie danych w niej zamieszczanych, Policja reaguje na najbardziej uciążliwe dla mieszkańców naruszenia prawa Uczestnicy zostaną zapoznani z aktualnymi danymi zebranymi przy pomocy tego narzędzia.
  • „Dzielnicowy bliżej nas” - programu realizowanego w celu zbudowania zaufania pomiędzy służbami a obywatelami.  Dzielnicowy to policjant, który powinien być najbliżej obywatela. Jego obecność powinna dawać wśród mieszkańców poczucie bezpieczeństwa.
  • aplikacji „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Te i inne możliwości aplikacji zostaną uczestnikom zaprezentowane na spotkaniu.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)