lipiec 01, 2022

Intensywny długi weekend ratowników GOPR

By redakcja czerwiec 22, 2022 40
GOPR Beskidy / T.M Jano GOPR Beskidy / T.M Jano
Podczas długiego weekendu 16-19.06 Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR wyruszali do 21 wypadków, w których udzielali pomocy 22 osobom poszkodowanym.
 Interweniowali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku (6), SR Żar (6), SR Wisła (3), Markowe Szczawiny (3), Klimczok (2) i SR Przysłop pod Baranią Górą (1). Do piątkowego zdarzenia z udziałem rowerzysty z urazem miednicy i obojczyka zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.
 Najbardziej pracowita okazała się sobota, w Beskidach doszło do 9 wypadków:
Pierwsze zawiadomienie dotarło do CSR już przed 8:00 - transportu do Szczyrku wymagał mężczyzna, który zapomniał wziąć ze sobą leków, a na szczycie Skrzycznego zmęczenie wywołało objawy chorobowe.
Na górze Żar ratownicy jeszcze przed południem udzielili pomocy rowerzyście z urazem obojczyka, a następnie interweniowali jeszcze dwa razy przy wypadkach rowerowych.
Ratownicy stacjonujący na Klimczoku udzielili pomocy rowerzyście z kontuzją barku na trasie Bystry Enduro Trails.
Słoneczny dzień i wysoka temperatura powietrza dała się mocno we znaki. Ratownicy ewakuowali turystów ze szlaku na Magurkę Wilkowicką oraz ze schroniska na Szyndzielni. Obie osoby były odwodnione i wycieńczone wycieczką w wymagających warunkach pogodowych.
Po południu ratownicy ze stacji ratunkowej w Wiśle zostali zadysponowani do kobiety z urazem kończyny dolnej na szczycie Czantorii. Po unieruchomieniu kończyny turystka została przetransportowana na parking przy dolnej stacji kolei.
 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)