sierpień 15, 2022

Honorowi krwiodawcy docenieni

Foto: FB Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Nadzieja" w Suchej Beskidzkiej Foto: FB Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Nadzieja" w Suchej Beskidzkiej

14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. W tym roku odbył się pod hasłem "Oddawanie krwi to akt solidarności. Dołącz i ratuj życie". Hasło zostało ustanowione aby zwrócić uwagę na rolę, jaką dobrowolne oddawanie krwi odgrywa w ratowaniu życia i wzmacnianiu solidarności w społecznościach. Jest to okazja do przypomnienia o dawcach tego cennego leku.

Z tej okazji, 30 czerwca na sesji Rady Powiatu Suskiego, Starosta Suski Pan Józef Bałos oraz Pan Piotr Świeży, przedstawiciel Wojewody Małopolskiego, wręczyli medale i dyplomy wyróżnionym członkom naszego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Nadzieja” w Suchej Beskidzkiej.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Antoni Miś i Zbigniew Mika.

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali: Krzysztof Bujnowski i Tadeusz Kowalcze.

Odznaki Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu otrzymali: Adam Wajdzik, Marcin Porębski, Krystian Salabura i Marcin Zborowski.

Odznaki Honorowe PCK IV stopnia otrzymali: Mariusz Rak, Piotr Kąkol i Andrzej Drabina.

Odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia otrzymali: Lidia Sternal i Robert Kulka.

Okolicznościowe dyplomy wręczono: Stanisławie Pająk, Beacie Mlak, Bernadecie Gołuszka, Robertowi Mędrzak, Adrianowi Burdzy, Stanisławowi Żywczak i Franciszkowi Dudek.

Tego samego dnia na sesji Rady Miasta Sucha Beskidzka, Burmistrz Miasta Pan Stanisław Lichosyt oraz Pan Krystian Krzeszowiak, Przewodniczący Rady Miasta wręczyli okolicznościowe dyplomy, dawcom krwi, członkom naszego Klubu, mieszkańcom Suchej Beskidzkiej.

Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Parchański, Jerzy Słowik, Roman Bogdanik, Andzrej Antos i Zdzisław Kubowicz.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)