październik 02, 2022

Policjanci i strażacy wspólnie patrolowali Jezioro Mucharskie

Fot. KPP Wadowice Fot. KPP Wadowice

Policjanci z powiatu wadowickiego wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Mieszane patrole w miejscach rekreacyjnych to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Mundurowi w takich miejscach edukują wypoczywających i reagują na wszelkie negatywne zjawiska na wodzie i terenach przybrzeżnych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i zapobiec utonięciom. Dlatego w środę (14 września br.)  i piątek (16 września br.), policjanci z Posterunku Wodnego Policji w Świnnej Porębie wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, wykorzystując motorowe łodzie służbowe prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili też ćwiczenia związane z koordynacją działań ratowniczych i znajomości topografii zbiornika. 
Połączenie patroli, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 wrzesień 2022 13:25