grudzień 04, 2022

Dystrybucja i sprzedaż węgla w gminie Zembrzyce

Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Gmina Zembrzyce przystąpiła do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych do dnia 31 grudnia 2022 r.

Gmina sprzedawać będzie węgiel osobom uprawnionym zgodnie z wymogami ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe w cenie 1700 zł brutto od tony. Wnioski o zakup preferencyjny węgla są sukcesywnie rozpatrywane, aktualnie złożonych zostało 170 wniosków. Węgiel będzie sprzedawany osobom uprawnionym według kolejności zgłoszenia i zakupu danego rodzaju węgla.

Podpisano umowę z firmą Tauron Wydobycie S.A. na zakup węgla kamiennego dla gospodarstw domowych na podstawie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Gmina podpisała również umowę z Firmą Eryk posiadającą składowisko węgla pod adresem Mucharz 310, na transport, magazynowanie i wydawanie węgla dla gospodarstw domowych uprawnionych do zakupu węgla na podstawie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe z uwzględnieniem konieczności zaspokajania podstawowych potrzeb gospodarstw domowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)