marzec 21, 2023

Dzikie zwierzęta coraz to chętniej spacerują po Suchej Beskidzkiej

Fot. D. Kubasiak Fot. D. Kubasiak

W ostatnim czasie jedna z internautek zauważyła pasące się na pasażach sarny. Nie jest to teraz nadzwyczajny widok, dzikie zwierzęta coraz to częściej można spotkać nocą na ulicach Suchej Beskidzkiej.

- Jeszcze dekadę temu interwencje podejmowane przez strażników miejskich, a związane ze zwierzętami, dotyczyły wyłącznie bezpańskich psów, które stanowiły zagrożenie dla mieszkańców miasta. Bo jak można przejść spokojnie, gdy sfora ujadających nierzadko słusznych rozmiarów czworonogów stoi ci na drodze. Teraz zgłaszane interwencje są zgoła inne i rzadko dotyczą zagrożenia dla przechodniów, lecz chęci udzielenia im pomocy – informowała pod koniec 2020 roku tutejsza straż miejska.

W piątek, po godzinie 21-tej jedna z internautek zauważyła pięć pasących się na pasażach sarenek. W nocy z soboty na nadzielę sarenki były widziane w okolicy suskiego zamku. W przeszłości na suskich pasażach niejednokrotnie były widziane sarny, a po Suchej Beskidzkiej spacerowały również dziki. - nie czują krzywdy od ludzi i taki tego efekt - mówi nam internautka.

Z problemem spotyka się nie tylko Sucha Beskidzka. Dzikie zwierzęta pojawiają się na ulicach wielu miast w Polsce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany niedziela, 29 styczeń 2023 10:00