grudzień 05, 2021
Redakcja

Redakcja

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP, dotyczący cyberprzestrzeni, na obszarze całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59).

Na ostatniej sesji, w dniu 26 listopada radni gminy Stryszawa zdecydowali o zmianie wysokości wynagrodzenia Wójta Rafała Laska.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną w Polsce corocznie powstaje ponad 150 000 pożarów, co piąty z nich powstaje w naszym mieszkaniu, tam gdzie czujemy się najbezpieczniej i dość często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach.

Wczoraj, w miejscowości Skawce w pow. wadowickim natrafiono na pocisk artyleryjski. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

Gmina Jordanów zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie zorganizował dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego kolejną edycję konkursu „MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”.

Podczas ostatnich obrad, radni powiatowi podnieśli Staroście wynagrodzenie. Będzie zarabiał niemal 20 tysięcy złotych.

Policjanci z Jordanowa potrzebowali tylko kilku godzin, by ustalić i zatrzymać 38-latka, który włamał się do domku letniskowego w Osielcu. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie wzbogacili się o jeden nowy radiowóz. Jego pozyskanie było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Na ostatniej sesji, radni Gminy Zembrzyce zdecydowali o podwyżce wysokości wynagrodzenia Wójta Łukasza Palarskiego.