grudzień 04, 2022
Redakcja

Redakcja

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą przygotowywać się do nowego sezonu. Już we wtorek (6 grudnia) zostanie otwarte sztuczne lodowisko tzw. Biały Orlik, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej.

2 grudnia 2022 roku w Bibliotece Suskiej odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego “W cieniu jodeł i świerków” w którym wzięli udział uczniowie ze szkół naszego powiatu. Konkurs ma na celu odkrywanie piękna poezji i prozy autorów z naszego regionu oraz pielęgnowanie podbabiogórskiego dorobku kulturowego wśród młodzieży. Organizatorami konkursu była Biblioteka Suska. 

Firma Tauron Dystrybucja poinformowała o planowych wyłączeniach prądu w najbliższych dniach.

W sobotę, około godziny 21-tej wezwano strażaków do Jordanowa. W ogniu stanął wentylator.

Niedawno Paweł Żygliński, survivalowiec Żywca i nie tylko wszedł z samych szortach na szczyt Królowej Beskidów – Babiej Góry.

ZUS: Uważaj na oszustwo!

grudzień 02, 2022

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed telefonami od rzekomych pracowników ZUS, którzy proszą o podanie danych potrzebnych do wypłaty środków z subkont. Oszuści chcą w ten sposób wyłudzić informacje, które mogą posłużyć im np. do kradzieży lub zaciągnięcia kredytu.

W okresie od 15 września do 1 grudnia 2022r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej przeprowadziła dwa szkolenia podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych  Straży Pożarnych dla wszystkich jednostek OSP z terenu powiatu suskiego.

Uwaga na opady marznące!

grudzień 02, 2022

Synoptycy IMGW wydali dla powiatu suskiego ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami marznącymi.

Trudności w zakupie węgla oraz jego rosnąca cena to problem wielu osób. Niestety podczas poszukiwań ofert sprzedaży możemy natrafić na oszustów. Przestępcy kuszą nas swoimi atrakcyjnymi ofertami oraz obiecują szybką i łatwą dostawę towaru. Często podszywają się pod sklepy internetowe Polskiej Grupy Górniczej.

Gmina Jordanów otrzymała dofinansowanie w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych – Grant 2 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.