Redakcja

Redakcja

Na koniec marca w rejestrach małopolskich placówek ZUS było 55,4 tys. obywateli Ukrainy. To o 2,5 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku.

W dniu 27 kwietnia 2022 r., w Suchej Beskidzkiej, odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Jordanów.

Jak informuje Burmistrz Miasta Andrzej Malczewski, w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury I Biblioteki Miejskiej w Jordanowie został wybrany Pan Jan Hanusiak.

Bo człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim… W Suchej Beskidzkiej hołd zmarłemu olimpijczykowi Edwardowi Szklarczykowi oddaje się poprzez organizację z inicjatywy Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta memoriałowego Mityngu Lekkoatletycznego „I Ty możesz zostać mistrzem”. W niedzielę, 15 maja, odbyła się jego szósta edycja, w której wzięło udział 164 zawodników.

Firma Tauron Dystrybucja poinformowała o planowych wyłączeniach prądu w najbliższym tygodniu.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej informuje o zamknięciu drogi powiatowej nr 1688K Maków-Żarnówka-Wieprzec-Kojszówka w miejscowości Maków Podhalański (ul. Głowackiego). 

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego, z którego skradziono 130 litrów paliwa. 37-latek złożył wyjaśnienia, w których przyznał się do winy oraz zapłacił pokrzywdzonemu za poniesione szkody.

3 i 28 kwietnia 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej zostały przeprowadzone  konkursy powiatowe pod patronatem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

W środę 11 maja 2022 r., w obecności starosty Józefa Bałosa i wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka, dokonano odbioru kolejnej inwestycji, mającej na celu modernizację infrastruktury lokalowej placówek oświatowych prowadzonych przez powiat suski.

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu suskiego policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji sprawdzono stan trzeźwości prawie 500 kierujących. Wśród nich, trzech było nietrzeźwych, w tym jeden, którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.