grudzień 05, 2021

Netto zamiast Tesco w Suchej Beskidzkiej

Dzisiaj rano w Suchej Beskidzkiej miało miejsce otwarcie pierwszego w powiecie suskim sklepu Netto. Duńska sieć marketów zastąpiła w tym miejscu Tesco, które wycofuje się z Polski.

Przez dwa miesiące trwał remont lokalu, dotychczas zajmowanego przez sklep brytyjskiej sieci Tesco. Dzisiaj o godzinie ósmej rano pierwsi klienci mogli zrobić zakupy w nowym markecie. Wystrój sklepu w  Suchej Beskidzkiej był inspirowany stylem skandynawskim, charakteryzującym się minimalizmem, funkcjonalnością oraz nawiązaniem do natury. W dniu otwarcia sklep przygotował m.in. liczne promocje oraz darmowe torby wielokrotnego użytku dla kupujących. W sobotę zaplanowano konkursy oraz inne atrakcje.

Przypomnijmy, w czerwcu ub. roku sieć Tesco poinformowała o tym że sprzedaje za 819 milionów złotych swój polski oddział oraz o tym że zamierza się skupić na rynkach w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech. Nabywcą jej sklepów został Salling Group, który rozpoczął rebranding większości sklepów marki Tesco na Netto. Nowe sklepy duńskiej sieci pojawiły się już m.in. w Wadowicach i Andrychowie, a wkrótce podoba zmiana czeka market Tesco w Makowie Podhalańskim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)