grudzień 05, 2021

Biedronka w Suchej Beskidzkiej otwarta w niedziele niehandlowe

By sierpień 09, 2021 315
Sucha Beskidzka Sucha Beskidzka Foto: Dario Film

Jakiś czas temu Biedronka podpisała umowę z Pocztą Polską dzięki czemu, niektóre jej dyskonty mogą działać w niedziele niehandlowe, jako placówki pocztowe. Jeden ze sklepów został otwarty w Suchej Beskidzkiej.

Przypomnijmy, w 2017 roku Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę, która weszła w życie w marcu 2018 roku. Według przyjętego prawa, zakazem handlu nie są objęte m.in. stacje benzynowe, piekarnie, małe sklepy, gdzie za ladą stanie właściciel oraz placówki pocztowe.

W ostatnim czasie coraz to więcej sklepów uruchamia w swoich placówkach usługi pocztowe, co pozwala na omijanie zakazu handlu w niedzielę. Kilka miesięcy temu na ten ruch zdecydował się market  sieci Intermarche w Suchej Beskidzkiej.

Co ciekawe, z każdym tygodniem przybywa sklepów sieci Biedronka, które są otwarte codziennie. Od 1 sierpnia w niehandlowe niedziele czynny jest market przy ul. Adama Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej. Póki co, jest to jedyny sklep w naszym powiecie tej sieci dyskontów, który jest otwarty w każdą niedzielę.

Zakaz handlu wywołuje sporo kontrowersji. Nie brakuje zwolenników utrzymania a nawet zaostrzenia zakazu. Jednocześnie wiele osób chce otwarcia sklepów w każdą niedzielę. Pod koniec lipca do Sejmu wniesiono projekt ustawy, która ma uszczelnić prawo w tej kwestii. Projekt przewiduje zmiany że w niehandlowe niedziele otwarte będą mogły być placówki pocztowe, w których to działalność pocztowa będzie przeważająca, co oznaczałoby, że wiele sklepów na powrót by zostało zamkniętych w niedziele niehandlowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 09 sierpień 2021 17:20