grudzień 05, 2021

Trwa budowa centrum handlowego ATUT w Suchej Beskidzkiej

By październik 20, 2021 365
Zdjęcie: Sucha Info Zdjęcie: Sucha Info

U zbiegu ulic Mickiewicza i Beniowskiego w Suchej Beskidzkiej firma KG Group buduje galerię handlową. W budynkach ma się znaleźć m.in. pierwszy w powiecie suskim sklep sieci Lidl.

Jesienią ub. roku zostały wyburzone zabudowane dawnego browaru i winiarni przy zbiegu ulic  Mickiewicza i Beniowskiego. Latem, na teren placu ponownie wkroczyli robotnicy. Aktualnie trwają prace przy fundamentach.

Jak podkreśla inwestor, Atut Sucha Beskidzka to jednopoziomowe centrum handlowe, które powstanie w samym centrum Suchej Beskidzkiej. W obiekcie o powierzchni około 5200 m2 znajdą się sklepy znanych i popularnych marek. Jedną z nich będzie Lidl:

- Nieustannie rozwijamy naszą sieć w sposób organiczny. Jesteśmy zainteresowani dobrze skomunikowanymi miejscowościami, zazwyczaj powyżej 8 000 mieszkańców. Sucha Beskidzka stanowi dla nas interesującą lokalizację – powiedziała dla naszego portalu Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Spółka KG Group dodaje, że Atut Sucha Beskidzka będzie miejscem wygodnych i szybkich zakupów. Obok 9 lokali handlowo-usługowych będzie się znajdował parking na 100 samochodów. Nie zabraknie nawiązania do wyburzonego budynku dawnego browaru i winiarni, gdzie podczas drugiej wojny światowej znajdowało się getto żydowskie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany środa, 20 październik 2021 16:35