lipiec 01, 2022

Jordanów: Na Hajdówce stanie wieża widokowa

Miasto Jordanów ogłosiło przetarg na budowę wieży obserwacyjno – widokowej z przeznaczeniem na cele ogólnodostępne wraz z infrastrukturą towarzyszącą na górze Hajdówka. Obiekt stanie jeszcze w tym roku.

Przedmiotem zamówienia jest budowa wieży obserwacyjno – widokowej z przeznaczeniem na cele ogólnodostępne wraz z infrastrukturą towarzyszącą na górze Hajdówka w Jordanowie. Według planów, drewniany obiekt będzie miał prawie 18 metrów wysokości. Na platformie znajdzie się luneta obserwacyjna wraz z mapami widokowymi. Pojawią się również kosze na śmieci. Całość będzie zadaszona ciemnym dachem.

Zostanie również wykonane zagospodarowanie terenu w tym wykonanie utwardzenia drogi o długości 300 metrów, utwardzeń na działce, wykonanie trzech miejsc postojowych dla samochodów. Teren zyska także ogrodzenie.

Oferty w przetargu można składać do 15 czerwca br. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas do końca listopada na wybudowanie wieży widokowej. Dodajmy, że obiekt powstanie ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – wsparcia dla gmin górskich. Miasto na budowę wieży widokowej i innych obiektów infrastruktury turystycznej otrzymało 2,5 miliona złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)