luty 01, 2023
Kasia

Kasia

Reprezentant Klubu SKL Sucha Beskidzka Tomasz Skupień zdobył mistrzostwo Polski w Biegu Chudy Wawrzyniec!
W dniach 4 i 5 sierpnia br., na terenie Małopolski odbyły się dwa etapy „79 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR” - największego wydarzenia kolarskiego w Polsce. W zabezpieczeniu oraz w prowadzeniu wyścigu brało udział 267 małopolskich policjantów, którzy dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników  ruchu. Funkcjonariusze zabezpieczali przejazd kolarzy na trasach wyścigu, kierowali ruchem drogowym, organizowali objazdy. Wszystkie etapy wyścigu przebiegły bezpiecznie. 
Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi organizuje warsztaty malowania na szkle, które przeprowadzi Stanisław Wyrtel, artysta pochodzący z Zubrzycy Górnej.

Za kradzież roweru będzie odpowiadał 18-letni mieszkaniec powiatu suskiego , który wykorzystał czas kiedy właściciel pozostawił swój jednoślad w rejonie budynku urzędu gminy bez żadnego zabezpieczenia. We wtorek policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku dla dzieci. Jak co roku, nie wszyscy wyjadą w tym okresie nad morze, czy innej miejscowości wypoczynkowej. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Suchej Beskidzkiej, którzy będą spędzali wakacje w mieście prowadzone przez samorząd instytucje kultury przygotowały bogate i różnorodne atrakcje.

Miasto Jordanów ogłosiło przetarg na wykonanie dedykowanego oświetlenia dla przejść dla pieszych w formie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach inwestycji pn. „Poprawa brd na przejściach dla pieszych w Rejonie Miasta Jordanowa".

W niedzielę 12 czerwca 2022 r., na stadionie w Stryszawie, odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, podczas których rywalizowało ze sobą szesnaście męskich i sześć kobiecych drużyn pożarniczych. Otwarcia zawodów dokonał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, a także wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek.

Dzisiaj 28 maja br. w Suchej Beskidziej strażacy zostali zadysponowani do powalonego drzewa, które blokowało wjazd na ulicę. 

Gmina Jordanów poszukuje wykonawcy na wykonanie robót budowlanych związanych z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jordanów w miejscowościach Naprawa oraz Wysoka.

Dzisiaj 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Polskiego Czerwonego Krzyża.