lipiec 01, 2022
Kasia

Kasia

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku dla dzieci. Jak co roku, nie wszyscy wyjadą w tym okresie nad morze, czy innej miejscowości wypoczynkowej. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Suchej Beskidzkiej, którzy będą spędzali wakacje w mieście prowadzone przez samorząd instytucje kultury przygotowały bogate i różnorodne atrakcje.

Miasto Jordanów ogłosiło przetarg na wykonanie dedykowanego oświetlenia dla przejść dla pieszych w formie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach inwestycji pn. „Poprawa brd na przejściach dla pieszych w Rejonie Miasta Jordanowa".

W niedzielę 12 czerwca 2022 r., na stadionie w Stryszawie, odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, podczas których rywalizowało ze sobą szesnaście męskich i sześć kobiecych drużyn pożarniczych. Otwarcia zawodów dokonał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP dh Andrzej Gwiazdonik, a także wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek.

Dzisiaj 28 maja br. w Suchej Beskidziej strażacy zostali zadysponowani do powalonego drzewa, które blokowało wjazd na ulicę. 

Gmina Jordanów poszukuje wykonawcy na wykonanie robót budowlanych związanych z budową przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Jordanów w miejscowościach Naprawa oraz Wysoka.

Dzisiaj 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Polskiego Czerwonego Krzyża.

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Jordanowa. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje kwota  60 000,00 zł.

W gminie Bystra Sidzina organizowane są zajęcia fitness. 

Czym jest kolonoskopia?

grudzień 10, 2021

Kolonoskopia to endoskopowe (czyli przeprowadzane we wnętrzu ludzkiego ciała) badanie jelita grubego, które jest wykonywane za pomocą wziernika wprowadzanego przez odbyt. Wziernik zakończony jest niewielką kamerą, dzięki której możliwe jest zauważenie ewentualnych zmian na całej długości jelita.

Od 5-8 sierpnia br. w Parku Zamkowym w Suchej Beskidzkiej będzie odbywał się Festiwal "Teraz".