styczeń 23, 2022
Redakcja

Redakcja

Przed nami mroźna noc

styczeń 23, 2022

Synoptycy IMGW wydali dla naszego powiatu ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym mrozem.

Nie udało się wyłonić nowego dyrektora Miejskiej Przychodni Zdrowia w Makowie Podhalańskim. Powodem jest zbyt mała liczba kandydatów spełniająca wymogi formalne.  

Czy na Jeziorze Mucharskim zostanie wprowadzona strefa ciszy? Z takim wnioskiem zwróciło się do władz powiatu Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Nad zasadnością takiego rozwiązania dyskutowano w czwartek na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom odwiedzających, Babiogórski Park Narodowy od dzisiaj umożliwia zakup biletów wstępu na obszar Parku bezpośrednio od pracownika Mobilnego Punktu Sprzedaży, którego spotkamy na szlakach.

Spóźniłeś się z opłaceniem składek? Od 1 stycznia nie jest to już przeszkoda w otrzymaniu zasiłku chorobowego. Zmian w zasiłkach jest więcej. Dotyczą m.in. wysokości świadczeń i okresu ich pobierania. O wszystko będzie można zapytać eksperta podczas dyżuru telefonicznego ZUS, już w poniedziałek (24 stycznia).

Dzięki staraniom Spółki Komunalnej Skawa Jordanów Sp. z o.o i wsparciu władz gminy Jordanów wykonano kolejny etap kanalizacji w Łętowni na osiedlu Budowa i Jakubczęcia.

Centrum Kultury i Filmu zaprasza wszystkich na 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 30 stycznia od 16:00 w sali widowiskowej CKiF.

ZUS: Uwaga na oszustów

styczeń 21, 2022

Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostaje sygnały od klientów, że oszuści podszywają się pod numer infolinii ZUS. Instytucja podkreśla, że konsultanci nie dzwonią do klientów w sprawie zmiany numerów telefonów do konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czy też zmiany numerów telefonów używanych w komunikacji z bankami.

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) na sztucznym lodowisku Biały Orlik przy ul. płk. Semika odbędzie się kolejna edycja zawodów w jeździe szybkiej na lodzie, których organizatorem jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” w Suchej Beskidzkiej.

W środę wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów. 42 z nich otrzymają małopolskie Ochotnicze Straże Pożarne.