grudzień 05, 2021

Kultura

Koncerty Noworoczne pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka to wydarzenia kulturalne o szczególnej randze, w czasie których w Suchej Beskidzkiej goszczą znakomici soliści i światowej sławy muzycy, występujący na największych scenach operowych Polski i Europy. XVIII Gala Noworoczna odbędzie się 7 stycznia 2022 roku, o godz. 18.00, po raz pierwszy w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej.

14 listopada góralska delegacja z Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie wyruszyła do Milówki, by walczyć o najwyższe miejsca na podium w 30 Posiadach Gawędziarskich oraz 32 Konkursie Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego.

Prezentujemy repertuar kina w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, w dniach od 17 listopada do 18 grudnia br.

4 listopada 2021 r. w nowej siedzibie Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie uczestnicy XVIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Regionalnej „W cieniu jodeł i świerków” organizowanego corocznie przez Bibliotekę Suską oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Już po raz piąty Biblioteka Suska wraz z Powiatem Suskim w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego -  Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2021.

To już dwudziesta pierwsza edycja wyjątkowego konkursu odkrywającego literackie talenty naszego regionu. Wydarzenie ma na celu doskonalenie twórczości dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pielęgnowanie lokalnych tradycji i historii.

Prezentujemy repertuar kina w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, w dniach od 20 października do 14 listopada.

Już po raz dwudziesty trzeci odbył się w gminie Jordanów Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, tym razem w Osielcu. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami Wójt Gminy Jordanów i osieleckie KGW.

Miasto Maków Podhalański zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji 43. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II. Wydarzenie odbędzie się 24 października 2021 r. w makowskim Sanktuarium, po mszy św. o godzinie 17.00 .