październik 02, 2022

Kultura

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zaprasza 8 października br. na „Mały Wawel” wszystkich miłośników legend oraz intrygujących historii do zwiedzania tematycznego pt. „Tajemnice Suskiego Zamku” ramach IX. edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Już dzisiaj rozpoczyna się tegoroczna edycja Babiogórskiej Jesieni. Myślą przewodnią festiwalu będzie ukazanie kultury ludowej regionu Babiej Góry na styku kultur przez pryzmat gwary, historii, wpływu położenia geograficznego, granicy i natury oraz etnograficznej wielokulturowej przeszłości regionu.

Dokument o Michale Giercuszkiewiczu - polskim perkusiście bluesowych i rockowych grup muzycznych zagościł na ekranie Centrum Kultury i Filmu w sobotnie popołudnie 24 września. Po projekcji filmu widzowie mieli okazje spotkać się z reżyserem dokumentu Armandem Urbaniakiem.

Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zaprasza w dniach 1 – 2 października br. na Weekend Seniora z Kulturą.

W dniu 25 września 2022 r. w Sali Rycerskiej Suskiego Zamku w Suchej Beskidzkiej odbyło się Uroczyste Rozstrzygnięcie Konkursów: "Produkt Lokalny Podbabiogórza" oraz "Kultura i Folklor Podbabiogórza". Prezes Stowarzyszenia LGD „Podbabiogórze” Pani Danuta Kawa wraz z Wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia – Panią Renatą Chudzik oraz członkiem Komisji Konkursowej, dyrektorem Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej – Panem Andrzejem Peciem wręczali laureatom nagrody.

W sobotę, 24 września 2022 o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Anny w Stryszawie odbył się uroczysty wernisaż wystawy pokonkursowej Konkursu Rzeźbiarskiego z cyklu „Patroni naszych kościołów”.

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach serdecznie zaprasza na spotkanie integracyjne seniorów z okazji Dnia Seniora.

Grupa „ Poszukiwacze zapomnianych smaków” oraz GOKPTiS Bystra-Sidzina zaprasza wszystkich zainteresowanych  do udziału w konkursie kulinarno-fotograficznym.

"Pracownia Blisko Natury" serdecznie zaprasza na Zajęcia Muzyczno-Taneczne dla Rodzin/Dzieci od 1,5 roku do 5 lat, które będą się odbywać w Centrum Kultury i Filmu.