Kultura

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu organizuje z okazji Dnia Matki "Magiczny Dzień z Mamą". 

Przed nami największa edycja Męskiego Grania w historii. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje i style, w tym m.in. BEDOES, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, MARIA PESZEK, ØRGANEK, sanah, SOBEL oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra 2022, której skład ujawniony zostanie 31 maja. Trasa zagra w aż ośmiu miastach, a koncerty będą się odbywały zarówno w piątki, jak i soboty.

Od 12 maja można zwiedzać nową wystawę czasową „Arcyświątkarz Wowro”, która prezentowana będzie do 4 września 2022 roku w budynku Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Wczoraj, 13 maja Babiogórzanie - Polana Makowska wzięła udziałw Nabożeństwie Fatimskim w Makowskich Sanktuarium. 

W Beskidzkim Centrum Zabawki można oglądać wystawę prac Tomasza Handzla. 

Dom Kultury w Makowie Podhalańskim organizuje spotkanie z Instruktorem Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.

29 maja 2022 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Filmu odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Ogniska Muzycznego ,,Allegro''.

Gmina Budzów zaprasza do udziału w konkursach i w spotkaniach czytelniczych przygotowanych przez Biblioteki Publiczne w całej gminie. Jest w czym wybierać!

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi organizuje wydarzenia zawiązane z XIX Ogólnopolskim Tygodnia Bibliotek "Świat w jednym miejscu".