Kultura

W tym roku kampania informacyjno-edukacyjna w ramach Małopolskiego Dnia dla Klimatu odbędzie się m.in w Ośrodku Dziedzictwa Kulturowego w Stryszawie. 

Klimat jaki towarzyszy wydarzeniom organizowanym w Sali Rycerskiej suskiego zamku powoduje, że właśnie w niej rokrocznie odbywają się Koncerty Muzyki Kameralnej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej. W środowe (29 marca) popołudnie miała miejsce jego ósma edycja, a licznie zebrana publiczność z zachwytem wysłuchała występów młodych artystów.

Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej przygotowało repertuar kinowy na ostatnie dni marca oraz trzy pierwsze tygodnie kwietnia. Nie brakuje w nim nowości, które w suskim kinie są wyświetlane równo z premierami ogólnopolskimi.

Działający przy Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione przygotował koncerty najstarszych pieśni pasyjnych. Wyjątkowe wydarzenia muzyczne pozwolą w duchowy sposób przygotować się do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Sala Rycerska suskiego zamku stanowi znakomitą oprawę dla wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. W środę, 29 marca, o godz. 17.00 w Koncercie Muzyki Kameralnej wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

W piątek, 17 marca 2023 marca w makowskim Domu Kultury odbył się finał XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Dom Kultury w Makowie Podhalańskim oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Centrum Kultury i Filmu serdecznie zaprasza na premierę pierwszego filmu opisującego historię Romana Ficka, zawodowego biegacza i ultramaratończyka.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza już za 2 tygodnie na kolejny, wspaniały, wiosenno-wielkanocny Makowski Jarmark.

Nie lada koncertu miała okazję wysłuchać publiczność zebrana 4 marca na sali widowiskowej w suskim Centrum Kultury i Filmu. Na scenie pojawił się bowiem Michał Bajor, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich artystów, który zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty "No, a ja?"