grudzień 05, 2021

V Edycja Konkursu "Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2021"

Już po raz piąty Biblioteka Suska wraz z Powiatem Suskim w Suchej Beskidzkiej zaprasza fotografików amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego -  Zdjęcie Roku Powiatu Suskiego 2021.

Czasem jedno zdjęcie potrafi opowiedzieć więcej niż gruba książka. Fotografia pozwala zatrzymać‡ czas, zachować‡ coś ulotnego, pozwala po latach poczuć chwile, które dawno min곂y. O wyjątkowości zdjęcia decyduje czasem uł‚amek sekundy, czasem nietypowe miejsce, z którego zostało zrobione. Chwila uchwycona w kadrze oddająca jakiś› szczególny moment, gest, światło, ukazująca jakąś› małą lub wielką… historię, która zatrzymana w obrazie staje się ś›wiadectwem naszego życia i czasów.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś› małą… lub dużą historię™. Spośród tysięcy zdjęć‡ wykonanych na terenie powiatu suskiego w cią…gu cał‚ego roku zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać te najlepsze.

Cieszący się dużym powodzeniem konkurs to okazja do zaprezentowania swojego talentu, piękna regionu, a także poznania utalentowanych fotografów z naszych okolic i wymiany doświadczeń.
Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym wraz z Oświadczeniem o wyrażenie zgody na publikację wizerunku, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 3 stycznia 2021 r. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia.

Uczestnicy nie muszą być mieszkańcami Powiatu Suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2021 r.
Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wejdą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu) PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki)

Zgodnie z tradycją… Organizatorzy przyznają też nagrody specjalne.
Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno, najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką… oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2021.

Fotografie, które zwyciężą… w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą… Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.
Poza prestiżowym tytułem… zwycięzcy konkursu zostaną… nagrodzeni nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Suską…. W konkursie mogą wziąć udział‚ osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

O terminie rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników Organizator poinformuje  laureatów osobiście i za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Planowany termin gali  finałowej II połowa stycznia 2022r.  

Organizator zastrzega, że ww. terminy mogą ulec zmianie.

Źródło: Biblioteka suska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 05 listopad 2021 17:58