luty 01, 2023

Rozstrzygnięto konkurs "Babiogórska Szopka Regionalna"

Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Fot. Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Styczeń to miesiąc, w którym co roku ma miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafię Rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, zostały ogłoszone w niedzielę 22 stycznia 2023 r. w kościele parafialnym w Budzowie, a laureaci odebrali nagrody z rąk: starosty Józefa Bałosa, wójta Budzowa Jana Najdka, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów Danuty Kawy i gospodarza budzowskiej parafii ks. Zbigniewa Kaleciaka. Wcześniej wszystkie prace, które trafiły na konkurs powiatowy z poszczególnych gmin, oceniła komisja pracująca w składzie: Andrzej Peć (etnograf, kulturoznawca, dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej), Janusz Kociołek (regionalista, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej), ks. proboszcz Zbigniew Kaleciak, Danuta Kawa (dyrektor BiOAK). Komisja ta przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria “Szopka rodzinna”

I miejsce
Zuzia Wodniak z rodzicami z Palczy,
Kacper, Mikołaj, Maciej, Katarzyna i Marcin Wątroba z Suchej Beskidzkiej
II miejsce
Bogumiła i Marian Leśniak z Suchej Beskidzkiej,
Józef i Karol Lasik ze Stryszawy
III miejsce
Krystian i Kornelia Pakuła z rodzicami z Palczy
wyróżnienia:
Magdalena, Katarzyna, Michał, Szymon, Martyna, Ewa, Tadeusz Pieron z Jordanowa,
Lena, Nela i Iwona Tomosz z Osielca,
Dorota Lenart z Makowa Podhalańskiego

Kategoria dziecięca

I miejsce
Wojciech, Robert, Kinga Rusin z Suchej Beskidzkiej,
Anna, Oliwia i Julita Głowacz z Jachówki
II miejsce
Kółko Artystyczne ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej,
Igor i Hubert Pasternak z Osielca
III miejsce
Michalina Stopa z Białki
wyróżnienia:
Przedszkolaki „Sówki” z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Hucisku-Pewelce,
Szymon Szeliga z Jordanowa

Kategoria młodzieżowa

I miejsce
Julia, Gabriela Pieronkiewicz, Joanna Siwik z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

Ponadto nagrody za udział w konkursie otrzymali: Jakub Latawiec i Anna Maciaszek z Wysokiej, Mikołaj i Franciszek Malikowie z Kukowa, Aneta i Szymon Janikowie z Kukowa oraz Oliwier Gierat z rodzicami z Bystrej Podhalańskiej w kategorii “Szopka rodzinna”, a także Aleksandra Budz i Patrycja Toczek z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej w kategorii młodzieżowej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)