marzec 21, 2023

Zawoja: Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych

Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi zaprasza do udziału w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną, który organizuje wspólnie z Parafią Zawoja Centrum.

- Wiosna pomału puka w nasze okna, szukajcie gałązek, sięgnijcie po bibułę i przygotujcie piękne plamy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zachęcają organizatorzy.

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jest Parafia Zawoja Centrum oraz Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej - Krzywdy w Zawoi
 2. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową oraz z Wielkanocą.
 3. Warunki udziału:
 • Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjną, babiogórską palmę wielkanocną. Wysokość palmy nie będzie miała znaczenia przy ocenie. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: praca indywidualna, praca grupowa.
 • Zgłoszone do konkursu prace powinny być oznaczone metryczką przytwierdzoną do palmy, zawierającą następujące informacje o autorze (autorach): imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz numer telefonu (Załącznik nr 1).
 • Palmy wraz z kartami zgłoszenia należy dostarczyć w Niedzielę Palmową w dniu 2 kwietnia 2023r. do godziny 10.20 na plac przy kościele (w razie niepogody do domu parafialnego). Ocena prac konkursowych nastąpi przy kościele pw. św. Klemensa Papieża Męczennika w Zawoi Centrum (lub w domu parafialnym w razie niepogody) przed mszą świętą o godzinie 11.00. Wręczenie nagród odbędzie się po mszy świętej.
 1. Ocena prac:
 • Do konkursu nie zostaną dopuszczone prace zawierające elementy niezgodne z regulaminem, a w szczególności gotowe palmy wielkanocne, wykonane ze sztucznych materiałów.
 • Palmy oceniać będzie Jury powołane przez organizatora. Przy ocenie będą brane pod uwagę: zgodność z tradycją regionu, estetyka, dobór materiałów.
  W regionie Babiej Góry tradycyjna palma miała formę wiązanki długości około 1 metra. Na tradycyjną Palmę wielkanocną składały się następujące elementy: wierzbowe witki z baziami, gałązki wiśni lub czereśni, cis lub jałowiec, barwinek, mirt (może być bukszpan), kwiaty z bibuły, naturalne wstążki (materiałowe lub bibułkowe).
 1. Przekazanie prac na konkurs jest równoważne z wyrażeniem zgody na fotografowanie oraz ich autorów prac z podaniem imion i nazwisk twórców.
 2. Zgłoszone do Konkursu prace są własnością uczestnika konkursu. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w Babiogórskim Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy w Zawoi lub pod numerem telefonu 33 8775 066 lub 519 150 571.
 3. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Organizator przewiduje także nagrody specjalne dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika Konkursu (tylko w kategorii indywidualnej)

Karta zgłoszenia i regulamin do pobrania na stronie www.bck.zawoja.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)