Magazyn

Plany na wydłużoną majówkę? Pełne uśmiechu, radości, zabawy i odpoczynku! Jest jedno miejsce w Polsce, które łączy to wszystko, a dodatkowo obniża ceny biletów wstępu! Największy rodzinny Park Rozrywki w Polsce kolejny raz przygotował dla swoich Gości specjalną promocję, obok której nie da się przejść obojętnie!

W Małopolsce podmioty turystyczne odebrały 868,5 tys. płatności bonem turystycznym na kwotę przeszło 478 mln złotych. To najlepszy wynik w kraju. W całej Polsce kwota tych transakcji przekroczyła 2,2 mld złotych.

Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – oto cel rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. W ramach tego programu do szkół trafiają drukarki 3D, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć czy chociażby stacje lutownicze. To wszystko, dzięki czemu szkoła ma stać się kuźnią talentów.

Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

Znasz kogoś, kto od lat bezinteresownie pomaga innym? Realizuje ciekawe lokalne inicjatywy? Szukamy ludzi zaangażowanych społecznie, poświęcających się dla innych, a także osób ze środowiska biznesu, które prowadzoną działalność charytatywną. Zarząd Województwa Małopolskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody „Amicus Hominum”. Nabór zgłoszeń trwa do 29 lipca 2022 r.

Od 20 czerwca do 29 lipca 2022 r. biura powiatowe ARiMR będą przyjmować wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych i ich wartość dla środowiska. W tym naborze po raz pierwszy można będzie je składać również poprzez aplikację eWniosekPlus.

Rak jelita grubego jest trzecim (w przypadku mężczyzn) i drugim (w przypadku kobiet) najczęściej występującym nowotworem na świecie, a co roku odnotowuje się prawie milion nowych zachorowań. Specyfika choroby sprawia, że często dochodzi do zbyt późnego rozpoznania, ponieważ nowotwór przez długi czas nie daje żadnych niepokojących oznak.

Dyrektor Zespołu Szkół w Żywcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach mgr Maciej Moc kieruje placówką, która od dwóch lat z powodzeniem prowadzi i rozwija kształcenie młodzieży na kierunkach kolejowych.

Trwa Majówka, a to idealny czas na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Do tej pory wiosna przyniosła więcej zimy niż lata, przez co motywacja do wskakiwania na siodełka i wyruszania w trasę była nieco mniejsza. Z pewnych źródeł jednak wiemy, że w najbliższy długi weekend pogoda ma dopisywać, więc planujemy spędzić ten czas na dwóch kółkach. A jak na dwóch kółkach, to oczywiście w Małopolsce – najbardziej rowerowej części Polski.