październik 02, 2022

Magazyn

Rak jelita grubego nazywany także rakiem okrężnicy, to drugi pod względem częstości występowania na świecie nowotwór złośliwy, który najczęściej rozwija się po 50 roku życia. Co ważne, rak może nie dawać żadnych objawów przez długi czas, a w momencie wystąpienia niepokojących symptomów, skuteczność leczenia może być mniejsza.

Dobry wieczór Sucha Beskidzka! Z przyjemnością prezentujemy Wam nowy portal internetowy, poświęcony powiatowi suskiemu – tymi słowami przywitaliśmy się z wami w piątek 18-go września 2020 roku. Tak wystartowała Sucha Info. Od tego momentu mijają dwa lata.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 11-letniej Julii ze Stryszawy. Pieniądze są potrzebne na operację wyciągnięcia śrub, leczenie oraz rehabilitację.

Już po raz szesnasty został ogłoszony Małopolski Plebiscyt "Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku". W konkursie nagradzani są seniorzy z Małopolski wyróżniający się szczególną aktywnością i nieszablonową postawą, która inspiruje innych do działania. Jeśli znasz w swoim otoczeniu seniorów działających z pasją, którzy bezinteresownie angażują się w pomoc innym, nie czekaj i już dziś zgłoś ich do nagrody – może dzięki Tobie dowie się o nich cała Małopolska!

Surowce naturalne stały się bronią Putina w wojnie przeciw Ukrainie i wolnemu światu. Obserwujemy rekordowe ceny gazu i węgla na całym globie.
W tym trudnym dla wszystkich czasie obowiązkiem rządu jest wsparcie Polaków, dlatego poszerzamy nasz arsenał narzędzi wsparcia dla obywateli! - informuje Mateusz Morawiecki. 

W 2022 roku polscy pacjenci zyskali dostęp do 84 nowoczesnych terapii. Na wrześniowej liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek na SMA – Zolgensma. Będą mogły z niego skorzystać dzieci do 6 miesiąca życia. – Polska jest jednym z nielicznych państw, które zapewniają kompleksowe leczenie SMA – podkreślał podczas konferencji w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski.

Pod koniec lipca br. ukazał się wywiad Magdaleny Paluch z Tomaszem Siwcem z Suchej Beskidzkiej - autorem powieści grozy. 

Dmuchanie balonów z gumy do żucia to rozrywka, która niewątpliwie łączy pokolenia. Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, zarówno młodsi, jak i starsi goście Parku Rozrywki Rabkoland będą mogli zmierzyć się w tej niecodziennej dyscyplinie. Rywalizacja będzie poważna, gdyż nad przebiegiem XIX Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia będzie czuwać Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie informuje, że w ramach Projektu pn.: „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” (Poddziałanie 1.3.3 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020), organizuje szkolenie dla Gmin z Programu Priorytetowego “Ciepłe Mieszkanie”.