luty 01, 2023

Valvoline Rajd Małopolski w kalendarzu RSMP. Mistrzostwa Polski wracają do Małopolski!

Fot. Valvoline Rajd Małopolski Fot. Valvoline Rajd Małopolski

Piętnaście lat czekali kibice i zawodnicy rajdów samochodowych na powrót najważniejszego cyklu na tereny województwa małopolskiego. Do kalendarza RSMP dołączył Valvoline Rajd Małopolski, którego trzecia edycja rozegrana zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 roku!

Valvoline Rajd Małopolski zadebiutował na rajdowej mapie w roku 2021, jako runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Rok później dołączył również do cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa i jako kandydat do RSMP zebrał dużo pozytywnych opinii. Do zawodów co rok zgłaszało się po około 100 załóg.

Tegoroczna edycja, już w mistrzostwach Polski, ponownie będzie mieć bazę w Makowie Podhalańskim. Organizatorzy poszerzają jednak teren, szykując wiele imprez towarzyszących. Sam rajd będzie możliwie najbardziej kompaktowy, by w trudnych finansowo czasach ułatwić zawodnikom udział. Jednocześnie duży nacisk kładziony jest na medialność i atrakcyjność, które wyróżniają to wydarzenie. Szykowane są na przykład specjalne strefy kibica, do których kursować będą darmowe busy. Wszystko po to, by ułatwić fanom śledzenie tego wielkiego widowiska.

– Rozmawiamy z zawodnikami i konsultujemy nasze pomysły, by dać im to, czego oczekują. Z drugiej strony chcemy zrobić rajd, który zadowoli też kibiców i całe rodziny. Łączenie tego czasem nie jest proste, ale dajemy z siebie wszystko. Za nami już trzy miesiące intensywnej pracy, a przed nami kolejne, wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Maciej Stabrawa, dyrektor rajdu.

– Spełniamy marzenia. Wiele osób w naszym sztabie zaczynało od odcinków Rajdu Polski czy Rajdu Krakowskiego, które przebiegały pod naszymi domami. Teraz, aranżując to we własnym stylu, chcemy kultywować piękno tego sportu na terenach Małopolski. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale wiem, że razem stać nas na wiele – dodaje Gabriel Borowy, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6-8 lipca 2023 roku, jako czwarta runda sezonu RSMP oraz druga runda Historycznych RSMP.

Kalendarz RSMP 2023:

21-23 kwietnia: Rajd Świdnicki (asfalt)

19-21 maja: ORLEN 79. Rajd Polski (szuter) – runda FIA ERC

1-3 czerwca: 42. Rajd Podlaski (szuter)

6-8 lipca: Valvoline Rajd Małopolski (asfalt)

10-12 sierpnia: 32. Rajd Rzeszowski (asfalt) – runda FIA ERT

8-10 września: Rajd Śląska (asfalt) – runda FIA ERT

29 września-1 października: 68. Rajd Wisły (asfalt)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)