Wydarzenia

Na koniec marca w rejestrach małopolskich placówek ZUS było 55,4 tys. obywateli Ukrainy. To o 2,5 tys. więcej niż na koniec ubiegłego roku.
Jak informuje Burmistrz Miasta Andrzej Malczewski, w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury I Biblioteki Miejskiej w Jordanowie został wybrany Pan Jan Hanusiak.
Firma Tauron Dystrybucja poinformowała o planowych wyłączeniach prądu w najbliższym tygodniu.
Bardzo smutna wiadomość dotarła ze Stryszawy. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Zofia Wągiel.
Po dwuletniej przerwie odbył się wojewódzki finał XLIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych. Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie. Finał rozegrał się w dniach 11 i 12 maja 2022 roku w…
W czwartek 12 maja br. na terenie Małopolski prowadzone były ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec pieszych oraz rowerzystów jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących…
Nadleśnictwo Sucha poinformowało o aktualnych utrudnieniach na szlakach turystycznych.
Burmistrz Makowa Podhalańskiego poinformował, że w związku z przebiegiem trasy XXX Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej przez ulice Makowa Podhalańskiego nastąpią utrudnienia w ruchu kołowym.
Wczoraj przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Tęczowa Kraina odwiedziły Ratusz Urzędu Miejskiego w Jordanowie.