luty 01, 2023

Wydarzenia

Z wysokiej na ok. 18 metrów drewnianej wieży obserwacyjno-widokowej w Jordanowie rozpościera się panorama Beskidów. Przy sprzyjającej pogodzie z konstrukcji można podziwiać Tatry. Wieża jest podświetlona, wyposażona w lunetę, mapy widokowe i system kamer. Od dziś mieszkańcy powiatu suskiego oraz…
W sobotę, 4 lutego br., od godziny 10:00 do 14:00, na stokach narciarskich „Wojtek” i ‘Baca” w Zawoi Czatoża odbędą się działania „Bezpieczne ferie”, podczas których Policja i inne służby będą promować bezpieczny wypoczynek w górach, a także na zorganizowanych…
Synoptycy IMGW wydali dla powiatu suskiego ostrzeżenie meteorologiczne przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej poinformował, że od czwartku, 2 lutego w szpitalu w rozpoczyna swoją działalność Poradnia Leczenia Bólu.
Surowe konsekwencje czekają mieszkańca powiatu suskiego, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Wcześniej mężczyzna przekroczył prędkość. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.
W dniach 27-29 stycznia 2023 roku instruktorzy z Grupy Beskidzkiej oraz Grupy Podhalańskiej GOPR przeprowadzili dla Komisji Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu szkolenie lawinowe.
Ile osób się urodziło, a ile zmarło? Ile osób weszło w związek małżeński? Jakie imiona najczęściej otrzymywały nowonarodzone dzieci oraz ile wynosi liczba mieszkańców? Gmina Budzów zaprezentowała statystyki za rok 2022.
Babiogórski Park Narodowy ogłosił, że od soboty, 4 lutego zostaną udostępnienie wybrane szlaki dla narciarzy na terenie Parku.
Urząd Gminy Bystra-Sidzina przypomina właścicielom i opiekunom psów o obowiązku zapewnienia stałego i skutecznego dozoru nad tymi zwierzętami. Szczególnie prosi się o nie pozostawianie psów bez dozoru oraz stworzenie warunków zapobiegających niekontrolowanemu wydostawaniu się psów poza obręb nieruchomości.