sierpień 15, 2022

Miejski etap konkursu Babiogórska Szopka Regionalna

Zdjęcie: Pixabay Zdjęcie: Pixabay

Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej oraz Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej zapraszają do udziału w Miejskim Konkursie Babiogórska Szopka Regionalna.

Rodowód szopki związany jest z  jasełkami, choć niekiedy te dwie formy traktowane są jak synonimy. Zarówno szopka, jak i jasełka to rodzaj przedstawień teatralnych. Szopka w Małopolsce występuje w dwóch odmianach: z nieruchomymi figurami tzw. „betlejemka” oraz z kukiełkami. Szopki w tym szopki kukiełkowe znane były również pod Babią Górą Wykonywane były z drewna, a kukiełki ubierano w stroje ze szmat i papieru.

Szopki w konkursie oceniane będą w trzech kategoriach:
- szopka rodzinna (obejmuje szopki wykonane wspólnie przez członków jednej rodziny);
- szopka dziecięca (obejmuje szopki wykonane samodzielnie przez dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci ze szkół podstawowych);
- szopka młodzieżowa (obejmuje szopki wykonane samodzielnie przez młodzież szkół średnich).

Szopki należy dostarczyć  do Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej (ul. Zamkowa 1, Sucha Beskidzka) do dnia 16 grudnia 2021 roku.

Wszystkie prace wezmą udział w wystawie pt. "Szopki i Ozdoby Bożonarodzeniowe" organizowanej przez Muzeum Miejskie Suchej beskidzkiej,  a nagrodzone przez jury będą reprezentować miasto  w etapie powiatowym konkursu.

Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie pod numerem: tel. 33 874-26-05

Źródło: UM Sucha Beskidzka 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 03 grudzień 2021 09:10