lipiec 01, 2022

Nowy radiowóz dla policjantów z Jordanowa

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie wzbogacili się o jeden nowy radiowóz. Jego pozyskanie było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej po raz kolejny przystąpiła do programu organizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest połączenie środków budżetowych Policji ze środkami samorządów terytorialnych w podziale 50/50 na zakup sprzętu transportowego. W wyniku przeprowadzonej analizy, najpilniejszą potrzebą było odnowienie taboru i zapewnienia bezpieczeństwa policjantom, pełniącym służbę w Komisariacie Policji w Jordanowie. Na podjęte działania Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusza Drobnego oraz Komendanta Komisariatu Policji w Jordanowie st.asp. Krzysztofa Błachuta, odpowiedziały samorządy z terenu działania Komisariatu Policji w Jordanowie tj.: Urząd Miasta Jordanów, Urząd Gminy Jordanów, Urząd Gminy Bystra-Sidzina,  przeznaczając na ten cel łącznie 60 tysięcy złotych. W ramach ww. programu został zakupiony oznakowany radiowóz Kia SPORTAGE. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z terenu Komisariatu Policji w Jordanowie,  zastąpując wysłużony samochód marki Kia CEED.

Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej serdecznie dziękuje wszystkim samorządom, które przyczyniły się do wzmocnienia i unowocześnienia floty policjantów z Komisariatu Policji w Jordanowie. Nowy radiowóz znacznie podniesie bezpieczeństwo w regionie,  ułatwi realizację obowiązków w czasie codziennej służby, a także pozwoli szybciej dotrzeć na interwencję w nieraz trudno dostępne miejsca nie tylko na terenie Jordanowa, ale też na terenie całego powiatu suskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)