styczeń 23, 2022

Groźne znalezisko na brzegu Jeziora Mucharskiego

Zdjęcie: KPP Wadowice Zdjęcie: KPP Wadowice

Wczoraj, w miejscowości Skawce w pow. wadowickim natrafiono na pocisk artyleryjski. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.

W czwartek dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu  na terenie Skawiec. Znalezisko ujawnił  w rejonie Jeziora Mucharskiego, spacerujący tam mężczyzna. Na miejsce pojechali policjanci z Wadowic, którzy zabezpieczyli teren. Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, o długości około 35 cm i  średnicy około 8 cm. Niewybuch znajdował się w znacznej odległości od zabudowań mieszkalnych, dzięki czemu nie była konieczna ewakuacja.

Dzisiaj, niewybuch został zabezpieczony  przez żołnierzy z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie, którzy przewieźli go na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

Policjanci przypomianją, że  każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostka Policji.

Info: KPP Wadowice

Oceń ten artykuł
(0 głosów)