marzec 21, 2023

Sztaby z powiatu suskiego podsumowały 31. Finał WOŚP

Fot. Babiogórski Park Narodowy Fot. Babiogórski Park Narodowy

31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Wolontariuszom w powiecie suskim jak i w cały kraju udało się zebrać sporo pieniędzy.

Środki uzbierane w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na walkę z sepsą.

Jak poinformowała fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju uzbierano już 154 606 764 złotych, czyli o ponad 19 milionów złotych więcej, niż w zeszłym roku o tje porze.

A jak poszło sztabom z powiatu suskiego?

Maków Podhalański

Makowski Sztab zebrał w tym roku ponad  32 000 złotych.

- Zmarznięci ale szczęśliwi dziękujemy za kolejny finał. Tym którzy byli kłaniamy się w pas, a kogo nie było, niech żałuje i obiecujemy grać do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej – napisał sztab z Makowa Podhalańskiego.

Przez cały dzień na estradzie Makowianka towarzyszył uczestnikom wyjątkowy gość  - Fiat 126p którego można było kupić na allegro. Licytacja potrwa do 5 lutego.

Jordanów

W tym roku jordanowscy wolontariusze zebrali 10 469,53 złotych, harcerze w Łętowni zebrali 7 679,71 złotych, a Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie, które włączyło się w zbiórkę przekazało kwotę 1 954,40 złotych. Daję to łączną kwotę 20 103,64 złotych, zebraną przez tutejszy sztab.

- W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom z Jordanowa i Łętowni biorącym udział w tegorocznej zbiórce, którzy dzielnie kwestowali nie bacząc na trudne warunki pogodowe, Szkole Podstawowej w Sidzinie oraz wszystkim darczyńcom którzy wsparli WOŚP choćby 1 grosikiem i dobrym słowem - napisał MOK w Jordanowie.

Zawoja

W tym roku sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Zawoi zebrał kwotę 55 080,94 złotych. Sztab czeka jeszcze na wpłaty z zakończonych aukcji – wówczas kwota powinna przekroczyć 56 tysięcy złotych.

Sucha Beskidzka

Sztab przy Centrum Kultury i Filmu zebrał 54 139,03 złotych.

- Tym samym pobiliśmy zeszłoroczny wynik o prawie piętnaście tysięcy złotych! Ten wynik udało się uzyskać dzięki ogromnej pomocy ze strony wolontariuszy, którzy w ten mroźny dzień dzielnie stali z puszkami na terenie wielu miejscowości w całym powiecie! Wsparło nas łącznie 40 wolontariuszy i dlatego teraz tutaj z całego serca chcielibyśmy Wam podziękować – napisało Centrum Kultury i Filmu. - Był to drugi Finał WOŚP w Centrum Kultury i Filmu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy tę kwotę. Niczego byśmy jednak nie osiągnęli bez fantastycznego wsparcia ze strony wolontariuszy, pracowników, lokalnych działaczy oraz wszystkich osób, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uzyskania tego wyniku. Pamiętajcie - gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! – dodało.

Czterem sztabom z powiatu suskiego udało się zebrać kwotę ponad 162 tysięcy złotych.

Warto dodać, że to nie są ostateczne kwoty, trwają jeszcze licytacje.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 31 styczeń 2023 14:41