marzec 21, 2023

Sucha Beskidzka zakupiła budki wystawiennicze

Fot. UM Sucha Beskidzka Fot. UM Sucha Beskidzka

Osoby, które w ostatnich dniach odwiedziły przyzamkowy park z ciekawością przyglądają się ustawionym w nim budkom wystawienniczym. Ich zakup to część zrealizowanego przez samorząd miasta projektu „Zwiększenie atrakcyjności plenerowych imprez kulturalnych, sportowych i działań związanych z kultywowaniem tradycji kulturowych mieszkańców Suchej Beskidzkiej i Podbabiogórza poprzez zakup infrastruktury”.

W trakcie całego roku na terenie Suchej Beskidzkiej odbywa się kilkadziesiąt plenerowych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. W ich przygotowanie bardzo często aktywnie włącza się Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej, które i samodzielnie organizuje pikniki i inne imprezy plenerowe. Zakupione przez Miasto wyposażenie nabyto właśnie na potrzeby tej instytucji kultury, aby mogła ona w jeszcze bardziej profesjonalny sposób prezentować swój dorobek oraz partnerów wydarzeń.

Wśród zakupionego sprzętu znajduje się dziesięć, stylowych, drewnianych domków handlowych krytych gontem bitumicznym. Będą wykorzystywane między innymi podczas Dni Ziemi Suskiej oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego. Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej ma również w planach organizowanie Jarmarku staroci i antyków, a także udostępnianie domków rękodzielnikom, aby ci mogli lepiej eksponować swoje wyroby na tle zespołu zamkowo-parkowego. Z myślą o organizacji imprez plenerowych zakupiono również 15 stołów i 30 ławek plenerowych, a przede wszystkim trzy duże i dwa małe namioty, dzięki którym przeprowadzenie wydarzeń na otwartej przestrzeni będzie można uniezależnić od pogody. Instytucja wzbogaciła się jeszcze o 15 sztalug wystawienniczych i dwie szklane witryny wystawowe.

Łączna wartość projektu wyniosła blisko 100,7 tys. zł, z czego prawie 64,1 tys. zł Miasto Sucha Beskidzka pozyskało w formie dofinansowania z funduszy europejskich za pośrednictwem LGD Podbabiogórze z siedzibą w Suchej Beskidzkiej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)