grudzień 05, 2021

Nowe oblicze miejsca spotkań na Górkach Kukowskich

By wrzesień 16, 2021 346
Zdjęcie: M. Mikołajczak Zdjęcie: M. Mikołajczak

Zakończyła się rewitalizacja miejsca spotkań mieszkańców znajdującego się na styku trzech miejscowości Kukowa, Krzeszowa i Stryszawy. Prace udało się sfinalizować przed corocznym Nabożeństwem "Podniesienia Krzyża", które odbywa się w tym miejscu już ponad 20 lat.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu aktywiści z krzeszowsko-kukowskiej Grupy Działań „Korzeniówka” pozyskali 5 tysięcy złotych z programu „Działaj Lokalnie”. Środki te przeznaczyli na zakup stołów piknikowych oraz renowację historycznych ławek. Całe przedsięwzięcie miało na celu przywrócenie i oddanie na powrót mieszkańcom utraconego miejsca spotkań.

- Bardzo się cieszę że udało się nam wszystko przygotować na czas. Mieliśmy do wykonania ogrom prac. Oczywiście mamy satysfakcje z wykonanego dzieła jednak dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem był liczny udział mieszkańców którzy aktywnie odpowiedzieli na mój apel. Ich szczere zaangażowanie i ofiarność daje im najlepsze świadectwo i pokazuje że społeczeństwo obywatelskie ma się tu dobrze – mówi Maciej Mikołajczak, organizator.

Było warto, bo efekt ich pracy robi wrażenie. Miejsce pod krzyżem zyskało nowe oblicze i teraz będzie służyć lokalnej społeczności przez kolejne 20 lat.

Tak wyglądało to miejsce przed rewitalizacją

A tak to wygląda teraz

- Serdeczne podziękowania kieruje wszystkim osobom zaangażowanym w to dzieło także instytucjom wspierającym min Babiogórskiemu Stowarzyszeniu Zielona Linia, OSP Krzeszów, Sołectwu Kuków. Dziękuje za włożoną pracę oraz za ofiarowane składniki niezbędne do zakończenia procesu rewitalizacji – dodaje Maciej w mediach społecznościowych.

Po uroczystości „Podniesienia Krzyża” mieszkańcy w zrewitalizowanym miejscu zorganizowali integracyjny piknik w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Wydarzenie można było śledzić TUTAJ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 16 wrzesień 2021 08:36