lipiec 01, 2022

Wystawa modelarska ,,Kolej w miniaturze’’ w szkole kolejowej w Żywcu

By redakcja maj 05, 2022 150

Dyrektor Zespołu Szkół w Żywcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach mgr Maciej Moc kieruje placówką, która od dwóch lat z powodzeniem prowadzi i rozwija kształcenie młodzieży na kierunkach kolejowych.

W dniu 14 maja br. organizuje on przy współudziale współpracujących ze szkołą spółek kolejkowych PKP CARGO, PKP Intercity, PKP Polskie Linie Kolejowe i Koleje Śląskie S.A., Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Katowicach, Stowarzyszenia GGM, Beskidzkiej Grupie Modelarskiej oraz sklepu modelarskiego ,,Centrum hobbystyczne Strefa ‘’ z Bielska- Białej wystawę modelarską ,,Kolej w miniaturze’’, na której można będzie zobaczyć makiety kolejowe, dioramy, modele pojazdów, samolotów, pojazdów militarnych, jak również symulator kolejowy lokomotywy EN- 57 oraz szeroki wachlarz akcesoriów modelarskich. Jednocześnie  prezentowane będą oferta edukacyjna szkoły, kursowa Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Katowicach oraz pracy i rozwoju zawodowego polskich firm kolejowych. Na wystawie obecni mają być prócz pracowników kolei przedstawiciele władz miasta, młodzież szkół podstawowych i średnich oraz inni zaproszeni goście.

 Jak informuje dyrektor:
,Od dwóch lat pomimo wielu często niezależnych od nas przeszkód przy wydajnej pomocy i ścisłej współpracy z polskimi spółkami kolejkowymi udało nam się rozpocząć i kontynuować kształcenie młodzieży na profilu kolejowym. W wyniku tendencji rozwojowych szkoły w tym roku utworzyliśmy również kolejową sekcję modelarską, na której młodzież pod okiem instruktora prócz tworzenia elementów makiet obrazujących ruch kolejowy wykonuje modele lokomotyw, samochodów, samolotów i pojazdów militarnych, jak również rozpoczyna pracę nad dioramami elementów infrastruktury drogowej oraz scen batalistycznych .Na czerwiec tego roku planujemy zakończenie prac i uruchomienie sterowanej cyfrowo modułowej makiety kolejowej, która będzie doskonałą pomocą naukowa obrazująca w sposób modelowy prowadzenie i obsługę ruchu kolejowego oraz służyć jako diorama dla wspomnianego kółka modelarskiego.
W związku z powyższym zapraszam na nasze wydarzenie miłośników kolei, zarówno tej w wymiarze rzeczywistym, jak i miniaturze oraz wszystkich zainteresowanych, w tym przede wszystkim młodzież".

/materiał partnera/

 

 

 

 

 

 

 

 J

Oceń ten artykuł
(0 głosów)