Sucha Beskidzka: Wyremontowano kładkę nad Stryszawką

Foto: UM Sucha Beskidzka Foto: UM Sucha Beskidzka

Przeprowadzane regularnie przez samorząd remonty dróg oraz ciągów pieszych pozwalają utrzymać je w dobrym stanie technicznym, a także sprawiają, że korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne. W czerwcu modernizacji poddano kładkę pieszą na potoku Stryszawka, prowadzącą do ul. Turystycznej i Smolikówka.

Znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie skate parku kładka jest ważnym ciągiem komunikacyjnym, który dla niezmotoryzowanych mieszkańców ulic Turystycznej i Smolikówka, chcących dotrzeć pieszo do centrum miasta lub z niego wrócić, stanowi skrót, pozwalający zaoszczędzić kilkanaście minut. Licznie korzystają z niej również mieszkańcy centrum miasta, którzy pragną aktywnie wypocząć na gminnym obiekcie sportowym położonym nad potokiem.

Upływający czas spowodował, że kładka musiała zostać czasowo zamknięta, gdyż konieczne było przeprowadzenie jej konserwacji, połączonej z modernizacją. Zgodnie z umową zawartą przez Burmistrza Miasta, Firma Usługowo – Budowlana RED LIFT Szymon Pęczek z Suchej Beskidzkiej wypiaskowała metalowe elementy przeprawy. Wskutek zastosowania tego procesu konstrukcja kładki została dokładnie wyczyszczona, co nie tylko odpowiednio przygotowało ją do malowania, ale przede wszystkim pozwoliło usunąć ewentualne ogniska rdzy. Dzięki temu efekt prac będzie długotrwały. Z tego samego powodu zdecydowano o wymienieniu drewnianej nawierzchni, a tym samo mało odpornej na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, na bardziej wytrzymałe oraz posiadające większe walory estetyczne deski kompozytowe. Koszt przedsięwzięcia nieznacznie przekroczył 54,1 tys. zł.

Źródło: UM Sucha Beskidzka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)